Spis treści
W typowej instalacji niezbędne jest zapewnienie zasilania modułu oraz połączenie z komputerem PC (lub innym urządzeniem) odczytującym dane. Do zasilania należy wykorzystać dodatkowy zewnętrzny zasilacz sieciowy, lub w specjalnej wersji POE można skorzystać z zasilania przez Ethernet (POE - Power Over Ethernet). Do połączenia z komputerem PC przeznaczony jest port sieci Ethernet.
Najbardziej typowy sposób zasilania to zasilacz sieciowy 12V o wydajności min. 500mA.
Power Over Ethernet – zasilanie przez kabel Ethernet pozwalające wyeliminować dodatkowy zasilacz sieciowy i znacząco uprościć instalację. Do zasilania przez POE wymagana jest specjalna wersja modułu LB-856-POE, jak również wymagane są odpowiednie urządzenia sieciowe (switch z zasilaczem POE lub dodatkowy zasilacz typu midspan). W wersji POE można również używać zewnętrznego zasilacza sieciowego, w razie braku zasilania POE.
Moduł LB-856 należy przyłączyć do hub'a lub switch'a sieciowego za pomocą standardowego kabla Ethernet (skrętka RJ45, kabel prosty bez przeplotu).
Jeżeli moduł będzie podłączony bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze, do połączenia wykorzystać należy odpowiedni kabel sieciowy z przeplotem.
Interfejs sieci Ethernet wbudowany w moduł LB-856 domyślnie pracuje w trybie 100 Mbit/s. Włączanie trybu autonegocjacji nie jest wskazane, gdyż interfejs sieci Ethernet użyty w mierniku LB-856 jest dość kapryśny i w praktyce ma kłopoty we współpracy z wieloma urządzeniami sieciowymi polegając na trybie autonegocjacji parametrów. Zdecydowanie wskazane jest ustawienie stałych parametrów transmisji - 100 lub 10 Mbit/s.
Sposób podłączenia źródła sygnału zależny jest od typu wejścia. Każde wejście ma swój dedykowany typ czujnika. Możliwe jest podłączenie następujących czujników:
Do wejścia można podłączyć dedykowany czujnik stężęnia O2. Polaryzacja linii ma tutaj znaczenie. Styk 1 to sygnał, styk 2 to masa.
Do wejścia można podłączyć należy sondę temperatury wyposażoną w dedykowany termistor, zapewniający optymalną dokładność i zakres pomiaru. Ze względu na rezystancyjny charakter czujnika, polaryzacja linii nie ma znaczenia.
Do wejścia można podłączyć dowolne źródło napięcia z zakresu 0-10V. Polaryzacja linii ma tutaj znaczenie. Styk 1 to mierzone napięcie, styk 2 to masa. Moduł LB-856 zabezpieczony jest przed skutkami odwrotnego podłączenia źródła sygnału, jak również przed przekroczeniem napięcia wejściowego nominalnego zakresu pomiaru.
Do wejścia należy można podłączyć dowolny miernik z interfejsem S300. Zasilanie miernika S300 pochodzi z modułu LB-856. Polaryzacja linii nie ma znaczenia - każdy miernik z interfejsem S300 pracuje poprawnie przy dowolnym podłączeniu. Moduł jest zabezpieczony przed zwarciem linii S300 z ograniczeniem prądu do wartości ok. 50mA.