Każdy rodzaj upraw wymagać będzie konkretnych warunków, aby ich jakość pozostała na jak najwyższym poziomie. Dotyczy to również uprawiania grzybów w halach, gdzie poza temperaturą i wilgotnością bardzo istotna jest regularna wymiana powietrza. Procedura ta, nazywana również FAE (z angielskiego frequent air exchange – częsta wymiana powietrza), zapobiega przesuszaniu się grzybów, co uniemożliwiłoby ich zaowocowanie. Najbardziej optymalnymi warunkami dla wzrostu i rozwoju tych produktów jest dosyć niska temperatura oraz względnie wysoka wilgotność. Dodatkowo, warto pamiętać o odpowiednim natężeniu światła, a także o utrzymaniu stężenia dwutlenku węgla na niewysokim poziomie, co można uzyskać poprzez wymienianie powietrza.
Niska zawartość dwutlenku węgla w powietrzu indukuje wytwarzanie owocników przez grzybnię. Z tego powodu należy zadbać o to, aby do upraw dochodziło jak najświeższe powietrze. Dodatkowym wyzwaniem będzie utrzymanie innych parametrów na odpowiednim poziomie podczas regularnego wietrzenia. Szczególnie ważna w tym przypadku będzie wysoka wartość wilgotności. W celu przeprowadzenia FAE korzysta się z pomp powietrznych, które mają za zadanie przepchnąć świeże powietrze do pomieszczenia z uprawami, zgodnie z zaplanowanymi schematami wentylacji. Kanały dystrybuujące powietrze są zaopatrzone w chłodzące lub grzejne promienniki, które zapobiegają nadmiernym wahaniom temperatury. Profesjonalne wentylatory wymieniają i równomiernie rozprowadzają powietrze po całej hali w przeciągu kilku sekund.
Jeszcze istotniejsze od nadania środowisku upraw odpowiednich warunków jest ich utrzymanie, czyli skutecznie zapobieganie wahaniom czy ich gwałtownym zmianom. Aby tego dokonać zwiększa się wartość ciśnienia halach uprawnych. Zabieg ten pozwala na zachowaniem prawidłowych warunków oraz zminimalizowanie szansy na przedostanie się zanieczyszczeń do upraw. Funkcją regulatorów LB-762 oraz LB-762A jest stabilizacja nadciśnienia, co umożliwiają regularne pomiary różnicy ciśnień między zewnętrzną atmosferą a halą. Podsumowując te wskazówki, można dojść do wniosku, że fundamentem efektywnej, jak i efektownej uprawy grzybów jest utrzymanie oraz monitorowanie prawidłowych warunków środowiska. Wprowadzenie nadciśnienia w hali zapobiegnie ewentualnym „przeciekom” powietrza z zewnątrz, natomiast FAE ustabilizuje m.in. poziom dwutlenku węgla, temperatury czy wilgotności.