Mapowanie temperatur polega na ich rejestrowaniu w wybranych wcześniej punktach w danym pomieszczeniu, np. magazynie, hurtowni czy w lodówkach lub zamrażarkach. Proces ten umożliwia kontrolę mikroklimatu badanej przestrzeni, dzięki czemu stan przechowywanych produktów nie ulegnie pogorszeniu. Poza samym monitorowaniem temperatury, gromadzi się zebrane dane, a następnie przeprowadza ich dokładną analizę. Mapowanie temperatur to niezwykle istotny…
Miesiąc: marzec 2021
Monitorowanie mikroklimatu w archiwach
Materiały przechowywane w archiwach wymagają szczególnego traktowania. Światło, zanieczyszczenia w powietrzu czy nawet drobne wahania wilgotności i temperatury mogą doprowadzić do ich zniszczenia. Aby skontrolować czy warunki w archiwach są optymalne, stosuje się termometry oraz higrometry, które mają również za zadanie zidentyfikować ewentualne obszary, gdzie zmienność mikroklimatu jest większa, co umożliwi wyeliminowanie problemu. Długoterminowy system…
Zdalne termohigrometry, czyli bezpieczne i wygodne magazynowanie
Temperatura oraz wilgotność to czynniki, które mają ogromny wpływ na stan magazynowanych towarów, dlatego nieodłączną częścią przechowywania produktów jest monitorowanie tych parametrów. Dzięki temu można uniknąć zepsucia czy pogorszenia jakości dóbr w magazynach. Świetnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są zdalne systemy rejestrujące temperaturę oraz wilgotność, pozwalają one na kontrolę warunków na odległość. Natychmiast wysyłają powiadomienia…
Czym jest naturalne promieniowanie tła?
Promieniowanie od zawsze było obecne w otaczającym nas świecie, nawet tam, gdzie najmniej można się tego spodziewać. Niektóre radioaktywne izotopy pierwiastków występują naturalnie, m.in. w organizmie człowieka, takie jak polon-210, potas-40 oraz węgiel-14 czy nawet na naszych talerzach – w ziemniakach, czerwonym mięsie, bananach czy marchwi, w tym przypadku mowa o potasie-40. Średnia roczna dawka…